Pomeranian Start IT

Kurs Junior Front-end Developer, czyli potężna dawka praktyki.

Zapomnij o suchej teorii, której nie będziesz w stanie przełożyć na rzeczywistość. Z nami od razu wkraczasz w konkretne realia branży IT. Wszystkie umiejętności, jakie zyskasz z pewnością wdrożysz w swojej przyszłej pracy. Z kolei każdą cenną radę otrzymasz w oparciu o profesjonalne doświadczenia ekspertów.

Intensywne i kompleksowe szkolenie, które skutecznie pomoże Ci w rozwoju kariery.

Nasz trzymiesięczny kurs został stworzony w taki sposób, aby jak najlepiej przygotować uczestników do objęcia stanowiska junior front-end developera. Stawiamy na symulację realnego środowiska pracy – w tym elementy działania w projekcie (m.in. prawdzie środowiska developerskie, realne systemy, prawdziwe makiety i wiele więcej). Będziesz uczyć się od trenerów, którzy od wielu lat aktywnie działają w sektorze IT. Znają go od podszewki i zawsze pozostają z nim na bieżąco. To programiści, którzy na co dzień pracują w branży ubezpieczeniowej, bankowej, streamingowej czy e-commerce. Realizowali złożone przedsięwzięcia na zlecenia czołowych firm na rynku. W trakcie kursu podzielą się z Tobą solidną porcją front-endowej wiedzy, podpierając ją wskazówkami opartymi o swoje bogate doświadczenie. Szkolenie ukończysz nie tylko z twardymi skillami w dziedzinie programowania, ale też z umiejętnością samodzielnego znajdowania rozwiązań i poszerzania wiedzy, z kompetencjami prawdziwego programisty! Naszym najważniejszym celem jest zrobienie z Ciebie jak najlepszego kandydata dla pracodawcy, dlatego program oparliśmy o faktyczne potrzeby firm z branży technologicznej. Nie dostaniesz suchej teorii, naukę osadzamy w realiach świata IT. Dzięki temu wejdziesz do niego pewnym krokiem, a my pomożemy Ci znaleźć pierwszą pracę.

Program szkolenia
Junior Front-end Developer

Przygotowaliśmy dla Ciebie trzymiesięczny kurs, który, dla Twojej wygody, odbywa się w większości online, w trybie weekendowym bądź wieczorowym – Ty wybierasz! Sprawdź, na jakie bloki go podzieliliśmy. 

Chcesz uzyskać przewagę już na starcie?  Pobierz e-book z programem i dostępem do wielu wartościowych treści.

Wprowadzenie

Wprowadzimy Cię w świat programowania. Dowiesz się o serwerach, domenach, adresach IP, bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak szukać rozwiązań korzystając z internetu. Dodatkowo przygotujesz swoje środowisko developerskie wraz z instalacją VSC – edytora kodu.

Narzędzia

Programowanie to o wiele więcej niż zwykłe pisanie kodu. Podczas tego bloku trenerzy pokażą Ci, jakich narzędzi najczęściej używają programiści, aby ułatwić i usprawnić swoją pracę oraz modyfikować, automatyzować i testować oprogramowanie. Zapoznasz się z systemem kontroli wersji (GIT), oprogramowaniem Jira oraz narzędziem do zarządzania projektami Redmine.

HTML i CSS

Nasi doświadczeni trenerzy przekażą Ci całą swoją wiedzę z dziedziny HTML i CSS. Przedstawimy Ci dobre praktyki tworzenia stron i aplikacji, a także nauczymy Cię, jak rozwiązywać problemy. Razem z trenerem stworzysz swoją pierwszą stronę z wykorzystaniem realnych makiet dostarczonych przez UX Designerów.

GIT

W tym bloku poznasz jedno z podstawowych narzędzi w pracy programisty – system kontroli wersji GIT oraz dowiesz się, jak go używać. Nauczysz się korzystać z platformy GitLab i pracować z repozytorium – lokalnym oraz zdalnym. Ponadto przedstawimy Ci narzędzie Bitbucket, które umożliwia prace w zespole.

Wprowadzenie do JavaScriptu

W tym bloku nauczymy Cię najczęściej stosowanego języka programowania przy tworzeniu stron WWW. Zgłębisz podstawy programowania w JavaScript, dowiesz się jak debugować kod oraz posługiwać się konsolą. Odkryjesz struktury danych w JavaScript (obiekty, tablice) oraz sposoby ich przetwarzania, zapamiętywanie danych w przeglądarce, podstawowe funkcjonalności JavaScriptu (ES6+) i programowanie obiektowe (Object Oriented Programming). Poznasz sposoby obsługi asynchroniczności, a także animacji oraz obsługi multimediów.

HTTP

Dowiesz się, jak działa protokół HTTP oraz jak przekazywane są dane między przeglądarką, użytkownikiem a serwerem. Pokażemy Ci metody komunikacji z wykorzystaniem aplikacyjnego interfejsu programistycznego REST API oraz jak przekazywane są dane między przeglądarką, użytkownikiem a serwerem. Pokażemy Ci metody komunikacji z wykorzystaniem aplikacyjnego interfejsu programistycznego REST API.  

JavaScript – API przeglądarki

W tym bloku trenerzy przekażą Ci wiedzę o API – interfejsach udostępnianych w językach programowania, które dają programistom dostęp do wielu dodatkowych funkcjonalności. Nauczysz się zarządzać drzewem Document Object Model z poziomu JavaScript oraz wyświetlać strukturę elementów na stronie za jego pomocą.

Firebase

Na tym etapie szkolenia zapoznasz się z Firebase: zestawem usług hostingowych dla dowolnego typu aplikacji. Powiemy Ci o regułach bezpieczeństwa, oraz jak projektować struktury i tworzyć bazy danych.

React.js

Najczęściej wykorzystywaną biblioteką do tworzenia interfejsów aplikacji internetowych jest React.js i to właśnie ją poznasz w tym bloku. Pokażemy Ci jak tworzyć kod w oparciu o komponenty. Będziesz używać gotowych zestawów komponentów opartych o Material Design.

Redux

W tym bloku nauczymy Cię wszystkiego o bibliotece Redux. Zgłębisz techniki zarządzania stanem aplikacji z jej wykorzystaniem. Poznasz najpopularniejsze rozszerzenie w Reduxie – redux thunk oraz zrozumiesz, jak tworzyć asynchroniczne akcje za jego pomocą.

Testowanie

Dowiesz się o różnicach między testowaniem manualnym a automatycznym. Nauczysz się narzędzi takich jak Jest, Cypress, TDD, E2E. Wytłumaczymy Ci kim jest Quality Assurance oraz jak z nim współpracować. Dostaniesz wskazówki dotyczące komunikacji oraz odbijania zagadnień i błędów.

TypeScript

Podczas kolejnego bloku naszego kursu, rozwiniesz swój warsztat programisty i odkryjesz język będący nadzbiorem JavaScriptu. Trenerzy nauczą Cię podstaw typowania statycznego oraz tworzenia projektów i aplikacji w TS.

Kompetencje zawodowe

Nauczymy Cię, w jaki sposób komunikować się w zespole oraz współpracować z klientami. Poznasz metody rozliczania projektów, raportowania, a także metodykę wytwarzania oprogramowania Waterfall oraz Scrum.

Warsztat HR

Naszym celem jest, abyś po ukończonym kursie znalazł/a swoją pierwszą pracę jako junior front-end developer. W tym celu w całości za Ciebie stworzymy Twoje pierwsze, profesjonalne CV programisty, aby podkreślić wszystkie umiejętności, na które zwracają uwagę pracodawcy. Ale to nie wszystko!

Aby zadbać o Twoją markę osobistą, założymy i uzupełnimy Twój profil na LinkedIn, a także przygotujemy Cię do pierwszej rozmowy rekrutacyjnej w branży IT. Dzięki tak fachowemu wsparciu Twoje szanse na zatrudnienie znacząco wzrosną!

Technologie i narzędzia, które poznasz:

</Kurs> to dopiero początek Twojej drogi

1

Brawo! Kurs ukończony

2

Otrzymujesz certyfikat i gotowe CV

3

Umieszczamy Twój profil na portalach rekrutacyjnych

6

Rozpoczynasz swoją pierwszą pracę w branży IT

5

Przedstawiamy pracodawcom Twoje CV

4

Jeśli chcesz, za darmo założymy Ci działalność oraz poprowadzimy księgowość

Zapisz się na kurs!
Chcesz dowiedzieć się więcej? A może od razu chcesz zapisać się na kurs? Wypełnij formularz, a nasz Zespół skontaktuje się z Tobą i przedstawi Ci szczegóły!