Pomeranian Start IT

Dlaczego warto zostać front-end developerem?

Front-end developerzy to obecnie jedni z najbardziej poszukiwanych specjalistów na rynku pracy IT. Dla ekspertów w dziedzinie technologii front-endowych nie brakuje wakatów – liczba aktywnych ofert pracy w portalu No Fluff Jobs w połowie czerwca 2023 przekroczyła 1000! Ponadto przebranżowienie w tym kierunku nie stanowi już nieprzekraczalnej bariery – nawet dla osób spoza branży. Dodatkowo, wiedza w zakresie front-endu umożliwia płynne przejście do innych, także bardziej złożonych technologicznie ról. Krótko mówiąc, to doskonały pomysł na start w IT. Jak i dlaczego warto zostać programistą front-endowym? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Programista front-end. Zawód pełen możliwości.

Co robi front-endpwiec? Ujmując sprawę w telegraficznym skrócie developer front-end zajmuje się widocznymi częściami witryny internetowej. To co widzisz na ekranie komputera czy smartfona i to, jak zachowują się poszczególne elementy strony po kliknięciu, jest właśnie efektem jego działań.

Zawód front-end developera wiąże się przede wszystkim z możliwościami rozwoju. Dynamika awansów i zarobków na tym stanowisku jest nieporównywalna z wieloma innymi profesjami.

Zarobki na froncie – ile zarabia programista front-end?

Pierwszym czynnikiem, który przyciąga wielu zainteresowanych pracą na takim stanowisku, jest oczywiście szansa na wysokie zarobki. Według danych No Fluff Jobs z 2022 roku, mediana zarobków na stanowisku juniorskim wynosiła 5500-8400 PLN brutto na umowie o pracę. Zdolny pracownik nawet po 2 latach ma szansę awansu na mida, gdzie mediana zarobków to już 11000 – 18000 PLN miesięcznie. Pensje seniorów na stanowiskach związanych z front-endem sięgają nawet 21600 PLN!

Nie tylko pensja – co przyciąga do pracy w IT?

Do pracy na stanowisku programisty front-endowego zachęcają nie tylko płace. Taka rola oferuje atrakcyjne perspektywy na rozwój. Droga do projektów back-endowych, czy do roli full-stack wiedzie zazwyczaj właśnie przez technologie front-endowe, które mogą służyć za znakomitą baze do dalszej nauki. Pracowników interesuje także możliwość realizacji zadań w trybie zdalnym, wartościowe benefity pozapłacowe (opieka zdrowotna, ubezpieczenia na życie, dofinansowania wakacji czy zniżki na różne produkty i usługi) i udział w zróżnicowanych projektach, dla branży e-commerce, serwisów streamingowych czy firm związanych z finansami. Osoby zatrudnione w systemie stacjonarnym zwracają też często uwagę na komfortowe biura wypełnione nowoczesnymi sprzętami i uwzględniające pokoje przeznaczone do rekreacji.

Jak zostać programistą front-end?

Wiele osób obawia się, że bez specjalistycznych studiów lub ścisłego umysłu, nie ma szans, by dostać się do branży IT. Na szczęście, takie przekonanie ma niewiele wspólnego z faktami. Coraz więcej osób trafia do sektora technologicznego bez studiów kierunkowych. Podstawą pozwalającą na rozpoczęcie pracy w tym zawodzie jest przede wszystkim odpowiednie nastawienie i chęć do rozwoju. Niebagatelną rolę odgrywa także wiedza domenowa zdobyta w innych branżach czy kierunkach studiów. Jak pokazują doświadczenia wielu pracodawców – o wiele łatwiej jest nauczyć księgową czy marketingowca podstaw programowania niż wdrożyć programistę w zawiłe meandry księgowości albo marketingowych procesów.

Dobrym sposobem na wejście do IT są intensywne kursy programowania. Udział w takim szkoleniu nie wymaga specjalnego przygotowania ani wcześniejszej znajomości technologii – zarówno wiedzę teoretyczną jak i zajęcia praktyczne od podstaw zapewniają doświadczeni trenerzy, którzy od samego startu dzielą się wypracowanym w toku kariery know-how.

Szansa na nową karierę w 3 miesiące - intensywny kurs front-end

Osoby marzące o karierze związanej z programowaniem mają teraz niepowtarzalną szansę, by już w 3 miesiące płynnie wejść w rolę programisty front-end. W odpowiedzi nas zapotrzebowanie rynku, zaprojektowaliśmy nasz kurs tak, aby od podstaw uczyć technologii, ale także kompleksowo kształtować w uczestnikach sposób myślenia programisty. Grupa 40 doświadczonych trenerów, ekspertów w zakresie projektów IT, dba o przekazanie dobrych nawyków i praktyk, oraz kompetencji miękkich niezbędnych w pracy przy projektach IT.

Kurs z dofinansowaniem i gwarancją pracy

Projekt Pomeranian START.IT, realizujemy w ramach Invest In Pomerania Academy. Dzięki dofinansowaniu ze środków UE, zapewniamy rabat w wysokości 4000 PLN dla każdego kursanta. Partnerem projektu jest Agencja Rozwoju Pomorza SA. Co najważniejsze – jednym z założeń projektu jest wsparcie w znalezieniu pracy przez absolwentów kursu. Uczestnicy nie muszą więc obawiać się o przyszłe zatrudnienie, zyskując niemałą przewagę na rynku pracy.

Praca na stanowisku junior front-end developera to znakomity sposób na wejście do branży oferującej niemal nieograniczone możliwości rozwoju – zarówno finansowego jak i zawodowego. Nie przegap swojej szansy i zapisz się już dziś!

Sprawdź inne artykuły.

Zapisz się na kurs!
Chcesz dowiedzieć się więcej? A może od razu chcesz zapisać się na kurs? Wypełnij formularz, a nasz Zespół skontaktuje się z Tobą i przedstawi Ci szczegóły!